5 gadżetów przydatnych na spacerze z dzieckiem. - www.wpokoiku.pl

Bliskość

5 gadżetów przydatnych na spacerze z dzieckiem.

Wszystkie poradniki dotyczące standardów opieki na dzieckiem zgodnie zalecają codzienne spacery, praktycznie niezależnie od pogody, dla zdrowia, rozrywki i rozwoju malca. Każdy rodzic jednak zapewne zdaje sobie sprawę, że taki spacer to nie zawsze prosta sprawa. Istnieje wiele czynników, które zwykłą przechadzkę po pobliskim parku mogą zamienić
w aktywność o zbliżonej trudności do trekkingu w Himalajach i to zimą. Czynniki te oczywiście
w pewnym stopniu można przewidzieć i się do nich zawczasu przygotować. Przedstawionych poniżej pięć produktów może się Wam nieraz w takiej sytuacji  przydać.

1. Łapiący znienacka na spacerze głód może sprawić, że nasz podopieczny mocno się zdenerwuje (to eufemizm). Wiadomo nie od dziś – „Polak – głodny, Polak – zły”, a mały Polak to już w ogóle. Dlatego warto zawsze mieć przy sobie jakąś przekąskę, np. przetarte owocki na mały głód lub nawet obiadek – na  głód duży. I tu prezentuję pierwszy gadżet 
Etui on-the-go z kolekcji BOOO Suavinex, a w nim poręczna łyżeczka oraz specjalna spinka, dzięki której można zrobić śliniaczek nawet z chusteczki higienicznej.

2. Kolejnym często pojawiającym się problemem jest pragnienie, szczególnie w letnie, ciepłe dni. Najlepiej ugasi je woda, a jeszcze lepiej woda wypita z kubka trzymanego samodzielnie. Mały, poręczny kubeczek z kolekcji As You posiada silikonowy ustnik, z którego łatwo się pije (przeprowadzaliśmy wywiady konsumenckie w grupie dzieci w wieku do 1 roczku, wyglądało na to, że nasz kubeczek bardzo przypadł im go gustu).

3. Jazda w wózku bywa monotonna i nudna. Ileż można tak siedzieć? W dodatku często nie widać mamy, ani taty… Warto w takich sytuacjach mieć pod ręką nosidło – porządne, ergonomiczne, wygodne dla maluszka i osoby noszącej. Takie np. są nosidła Ergobaby – super jakościowe, bezpieczne dla bioder i kręgosłupa dziecka, tak skonstruowane, by równomiernie rozkładać słodki ciężar na ramiona i biodra rodzica. Uwaga! Noszenie w nosidełku Ergobaby może się tak spodobać, że wózek pójdzie w kąt.

4. Teraz nie będę oryginalna, bo to wie każdy. Na spacer absolutnie nie można wybrać się bez nawilżanych chusteczek pielęgnacyjnych i to najlepiej z dużą ich paczką. Wiadomo, awaryjka w pieluszce, brudna buzia, umorusane łapki to tylko kilka przykładów konieczności użycia takich chusteczek.

5. Ostatni gadżet przyda się w przypadku dzieci smoczkowych. Zapewne znacie taką zabawę – maluszek wyrzuca przedmioty na ziemię, a Wy macie je podnosić? Taaak… My też ją znamy. Więc jeśli wśród lądujących  na podłodze, posadzce, chodniku, trawie, czy błocie przedmiotów znajdzie się też akurat smoczek, z łatwością możecie „wyczarować” drugi – czysty, a nawet
i trzeci. Wszystko to dzięki podwójnemu etui na smoczki marki Suavinex, które w dodatku posiada specjalny uchwyt do zawieszenia np. na wózku, czy torbie.

Kończąc, chciałabym życzyć Wam wspaniałych spacerów bez „przygód” i zawsze dobrej pogody!

Artykuł powstał dzięki pomocy i uprzejmości Pani Karoliny Korbiel, która jako mama dwójki dzieci zajmuje się dbaniem o najwyższą jakość produktów przeznaczonych dla najmłodszych.
Wszystkie gażdety znajdziecie w sklepie internetowym.


Udostępnij

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

W domu
Co robić podczas gdy nasze dzieci bawią się w najlepsze na placu zabaw? Bawić się razem z nimi, czy jednak obserwować z ,,bezpiecznej odległości”? Wciąż mówi się o zachowaniu dzieci na placu zabaw, jednak co z dorosłymi? Poniżej prezentujemy kilka porad dla rodziców i opiekunów przebywających z dziećmi na placach zabaw. Swoboda – nie należy przesadzać w żadną stronę – zarówno nadopiekuńczość, jak i brak zainteresowania bawiącym się dzieckiem nie wyjdzie mu na dobre. Choć to dla niektórych trudne, warto spróbować dać dziecku trochę swobody podczas zabawy. Testowanie własnych możliwości pod czujnym okiem opiekuna doskonale wpływa na rozwój dziecka, które dowartościowuje się swoimi małymi sukcesami – chociażby samodzielnym wejściem na drabinki. Poczucie bezpieczeństwa – sama obecność opiekuna na placu zabaw nie wystarczy. Kiedy dziecko krzyczy „Patrz jak się huśtam!”, „Zobacz jak wysoko skoczyłem!”, a opiekun nie reaguje i lekceważy malucha – to najkrótsza droga do nieszczęścia. Dzieci chcą wówczas zwrócić na siebie uwagę – najczęściej poprzez zaczepianie innych, wyrywanie zabawek, wspinanie się za wysoko lub po prostu krzyk. Warto pochwalić dziecko, które przecież codziennie robi coś (być może dla nas błahego) po raz pierwszy.
WIĘCEJ
Chusty
Podjęłaś już decyzję, że chcesz spróbować nosić swojego szkraba w chuście? Z pierwszym samochodem jest zazwyczaj tak, że kupujemy ten najtańszy i najzwyklejszy w obawie, że nasze umiejętności rajdowe są na miernym poziomie. Z pierwszą chustą jest zgoła inaczej. Tutaj potrzebujemy wybrać taką, która będzie bezpieczna dla małego kangurka i oczywiście wygodna dla mamy kangurzycy : )
WIĘCEJ