Plac Francuski - www.wpokoiku.pl
Plac Francuski
Z miłości do Francji
UDOSTĘPNIJ

Plac Francuski

sklep.placfrancuski.pl

tel. +48 502 611 704

ul.Grunwaldzka 2a/5
41-500 Chorzów

Facebook
Dlaczego Plac Francuski? Bo słowo plac kojarzy nam się z kolorową przestrzenią wypełnioną dziecięcym śmiechem
i zabawą. Bo właśnie z Francji, kojarzącej się z dobrym gustem, stylem oraz jakością, pochodzą oferowane przez nas kreatywne zabawki i książki dla dzieci.

Proponowana oferta jest naszym subiektywnym wyborem zestawów kreatywnych pobudzających wszystkie zmysły od dotyku do smaku i zapachu. Nasze zabawki ćwiczą motorykę, cierpliwość i precyzję u tych małych
i tych trochę starszych. To świetny prezent, rozwijający dziecięcą wyobraźnię i inwencję twórczą. Zabawki te są opracowane
i wyprodukowane przez cieszące się wieloletnią tradycją i uznaniem na rynku firmy francuskie.

Ponieważ kierujemy się zasadą "czym skorupka za młodu ...." więc pomagamy także zaszczepić dzieciakom bakcyla przyszłego frankofila i frankofona. Wspierają nas w tym książki, które dotarły na nasze półki prosto z Francji.

“DOŁĄCZ DO WSPÓLNEJ ZABAWY NA PLACU FRANCUSKIM”

WPISY, KTÓRE MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ

Książki
Wiesz, że pierwsze bajki i baśnie były pisane dla dorosłych? Tak naprawdę ciężko jest cofnąć się do dnia, w którym powstała pierwsza książka napisana stricte dla dzieci. Często bywało tak, że książki przeznaczone dla dorosłych były skracane i profilowane pod kątem maluchów, a więc uwydatniano w nich treści wychowawcze. Na pewno znasz Juliusza Verne’a i słynne „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”. To jedna z tych książek, która była dedykowana dorosłym, ale ze względu na swoją atrakcyjną, podróżniczą treść – została pokochana również przez młodszych czytelników.
WIĘCEJ
Dziecko
W Polsce, dostawcami świątecznych upominków jest nie tylko Święty Mikołaj. Na Śląsku, prezenty rozdaje Dzieciątko, a dzieci z Kaszub i Wielkopolski otrzymują podarunki od Gwiazdora. Jak wygląda ta tradycja w innych państwach? W Hiszpanii, dzieci otrzymują prezenty dopiero 6. stycznia. Przynoszą je Trzej Królowie, którym w zamian za podarki należy przygotować po kieliszku sherry oraz marchewki do nakarmienia wielbłądów zmęczonych długą drogą. Do holenderskich smyków, właśnie z odległej Hiszpanii, statkiem przybywa Sinterklaas. Jest na miejscu już w ostatnią sobotę listopada i podróżując na białym koniu, wypytuje przechodniów o to, czy dzieci były grzeczne. Piątego grudnia odwiedza je i rozdaje prezenty. Pomaga mu w tym Czarny Piotruś, który obdarowuje dzieci piernikami i cukierkami.
WIĘCEJ
Książki
Twoje dziecko, niezależnie od wieku, ma swoje zainteresowania. Może być młodym mistrzem matematyki, kopać piłkę jak Lewandowski albo wygrywać z dziadkiem w warcaby. A co z innymi umiejętnościami, których wymaga się od niego w szkole? Nie możesz domagać się, by Twój maluch był wybitny we wszystkich przedmiotach, ale jest sposób, by go nimi zainteresować.
WIĘCEJ
Dziecko
Rok szkolny coraz bliżej. Już za kilka dni przed Waszymi dziećmi otworzą się drzwi przedszkola. Przygotowałam dla Was checklistę rzeczy dla maluchów. Sprawdźcie, czy przygotowaliście je na nowy rok szkolny. 1. Buty Dobrze wiemy, jak ciężko jest dobrać odpowiednie buty dla dzieci. Pamiętajcie, aby buty pozwalały na swobodne poruszanie stopami. 2. Przybory Do rozpoczęcia przygody z edukacją Waszych dzieci na pewno przydadzą się przybory takie jak kredki, plastelina oraz farby plakatowe. Nie może również zabraknąć teczki, w której Wasze dzieci będą umieszczać swoje prace. 3. Szczoteczka i pasta Higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, szczególnie w wieku przedszkolnym.  Nie może jej również zabraknąć w przedszkolu, zadbajcie więc o to, aby zęby Waszych dzieci były czyste po każdym posiłku.  4. Piżama  W pierwszej grupie przedszkolnej, dzieci leżakują po skończonym posiłku. Warto zadbać o to, by piżama była wygodna i nie krępowała ruchów.  5. Ulubiona zabawka Sprawmy, by pierwszy dzień w przedszkolu był radosny i pozbawiony stresu. Dla dodania dzieciom odrobiny odwagi, włóżmy mu do plecaka ulubioną zabawkę.  Maskotka będzie przyjacielem, do którego można się przytulić.   Pamiętajcie, aby przygotować dziecko również psychicznie do nowej sytuacji.  Wybierzcie się na zakupy i wspólnie przygotujcie wyprawkę do przedszkola. Po wygodne buty zapraszam do sklepu internetowego Kolorowe szczoteczki do zębów znajdziecie tutaj Po przedszkolne artykuły wejdź do  sklepu internetowego
WIĘCEJ